به گزارش واحد آموزشگاه موسیقی موسسه فرهنگی هنری چشم انداز فردا ، کلاس های آموزش کمانچه با متد متوسط و حرفه ای با میثم حسین پور در رشت آغاز شد .

میثم حسین پور مربی ساز کمانچه از سال 1384 فعالیت حرفه ای خود را آغاز نمود و همچنین آشنایی به  نواختن ساز سه تا نیز دارد .

وی زیر نظر اساتیدی همچون اردشیر کامکار , حسام اینانلو  و هادی منتظری آموزش دیده است .

زمان برگزاری کلاس ها

کلاس های آموزش کمانچه با میثم حسین پور روز های دوشنبه و چهارشنبه عصر در آموزشگاه موسیقی چشم انداز فردا به آدرس گیلان ، رشت ، گلسار ، خیابان 80 ، پلاک 8 برگزار می شود .

 

نحوه ثبت نام

شما می توانید در روز های شنبه تا چهارشنبه از ساعت 14 الی 20 و پنجشنبه 9 الی 14 با شماره 01332130483 تماس حاصل نموده و یا در ساعت مذکور به آدرس رشت ، گلسار ، خیابان 80 ، پلاک 8 مراجعه فرمائید .

آشنایی با ساز کمانچه

کَمانچه یکی از سازهای موسیقی ایرانی است. این ساز علاوه بر شکم، دسته و سر، در انتهای پایینی ساز، پایه‌ای دارد که روی زمین یا زانوی نوازنده قرار می‌گیرد. نوعی از کمانچه معروف به کمانچه لری وجود دارد که پشت باز است و مردمان لر به آن «تال» می‌گویند

 

«کمانچه» از جمله سازهای زهی-آرشه ای به شمار می رود. از سازهای ملی ایران است و به علت وسعت صدای زیاد (بیش از چهار اکتاو) و همچنین ظرافت صدا ، در خاورمیانه و خاور دور بسیار معمول است و سابقه بسیار زیادی دارد. روح الله خالقی در کتاب سرگذشت موسیقی ایران، کمانچه را تکامل یافته ساز رباب می داند.

 

کمانچه یکی از سازهای اصلی موسیقی ایرانی است و احتمالا بتوان گفت بعد از تار مهمترین ساز موسیقی ایرانی است.

کمانچه نه تنها در موسیقی دستگاهی بلکه در موسیقی مقامی ایران نیز کاربرد فراوان دارد .کمانچه از جمله سازهای زهی – آرشه‌ای است و جنس قسمت‌های مختلف آن چوپ، پوست، استخوان و فلز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 10 =