فرا رسیدن عید غدیرخم ، سالروز اتمام نعمت و هنگامه اعلان وصايت و ولايت امير المومنين و سالروز ولادت امام موسی کاظم علیه السلام عليه السلام مبارک باد .

عید غدیر خم برابر است با 18 ماه ذالحجه که یادآور ابلاغ پیام امامت و ولایت از سوی پیامبر اکرم(ص) به تمام مسلمانان جهان است. در این روز بزرگ، رسول گرامی اسلام(ص) به امر الهی در مسیر بازگشت از مراسم حج، در محلی به نام غدیر خم حضرت علی(ع) را به عنوان وصی و جانشین بعد از خود به همگان معرفی نموده و فرمودند:«من کنت مولاه فهذا علی مولاه»؛ هر کسی که من مولای او بودم از این پس علی مولای اوست.

انتصاب حضرت علی(ع) به امامت در روز غدیر خم، ادامه رسالت مهم پیامبر گرامی اسلام بود. عید غدیر خم را عیدالله اکبر و عید آل محمد(ص) هم گفته اند که از جایگاه بسی عظیم برخوردار است به طوری که اعمالی متفاوت از سایر اعیاد برای آن توصیه شده است.

امام رضا(ع) فرمود:

هو الیوم الذی یزید الله فی مال من عبدالله و وسع علی عیاله و نفسه و اخوانه (المراقبات، ص 257)؛ روز غدیر روزی است که خدای متعال در مال کسی که خدا را عبادت کند و بر خانواده، خویشتن و برادران ایمانی اش توسعه دهد فزونی پدید می آورد.

موسسه فرهنگی هنری چشم انداز فردا

 

به اطلاع هنرجویان عزیز می رساند روز شنبه مورخ 18 مرداد 1399 به مناسبت عیدغدیرخم ، ساعات کاری موسسه از ساعت 9 صبح الی 13 می باشد .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 20 =