نریمان ستارزاده – مدیر مسئول واحد آموزشگاه هنر های نمایشی موسسه فرهنگی هنری چشم انداز فردا

از بدو انقلاب اسلامی ایران فعالیت های نمایشی وی در قالب همکاری با امور تربیتی آموزش و پرورش جهت تولید نمایش در مدارس آغاز شد . دبیرستان شهید بهشتی (شاهپور) رشت با دارا بودن تجهیزات و امکانات کافی در خصوص نمایش یکی از بهترین و مساعد ترین مکان های شهر رشت در خصوص اجرای نمایش بود و حاصل این همکاری تا پایان سال 1359 اجرای حدود 30 نمایش بود . سال 1360 با آشنایی علیرضا پارسی و همکاری در اجرای 2 نمایش آخرین امید و ایمان مصادف بود و همزمان کارگردانی مشترک با اسماعیل براری در اجرای سپیده خون که در این نمایش آقای علی تدین صدوقی به عنوان بازیگر مقابل حضور داشتند .

سال 1361 ادامه همکاری با اسماعیل براری در اجرای نمایش تیرغیب (نوشته محسن مخملباف) با حضور علی تدین صدوقی به عنوان بازگر مقابل بود . در فاصله سالهای 1361 الی 1367 فعالیتهایی در زمینه تولید فیلم های کوتاه و نیمه بلند (15 فیلم کوتاه و 9 فیلم نیمه بلند) و همچنین کارگردانی 9 اثر نمایشی در طی این سالها انجام گردید .

از سال 1368 الی 1370 تدریس و آموزش بازیگری در انجمن سینمای جوان رشت در دوره ریاست جناب آقای سید احمد فرحناک برگزار گردید .

همچنین در طی این سال ها نیز سه اثر نمایشی (نویسنده – کارگردان – بازیگر) به روی صحنه رفت. دهه هفتاد سالهایی بود که همکاریبا حوزه هنری رشت انجام گردید . در طی این سالها چندین نمایش (کارگردان – نویسنده – بازیگر) از اهم آنها دو نمایش آن دورها و خاله ادیسه جناب آقای مجید مژدهی به عنوان دستیار کارگردان و بازیگر همکاری نمودند .

نریمان ستاز زاده در دهه 80 و 90 فعالیت هایی نظیر تدریس و تولید نمایش (کارگردانی – نویسندگی – بازیگری) در 12 اجرای نمایش صحنه ای و همکاری با روزنامه های محلی جهت نشر مقاله هایه نری بالغ بر 165 مقاله پژوهشی انجام داده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + نوزده =