به گزارش واحد موسیقی موسسه فرهنگی هنری چشم انداز فردا ، دوره های تخصصی موسیقی کودک با اساتید مجرب و کارشناس موسیقی در این موسسه آغاز شد .

 

واحد موسیقی موسسه فرهنگی هنری چشم انداز فردا با بیش از 18 سال سابقه هنری و تدریس موسیقی، دوره های جدید موسیقی کودک خود را با تمرکز بر بخش های آموزشی زیر شروع نموده است.

  • کنار گذاشتن چهار چوب های خشک آموزشی و ایجاد فضای آرامش بخش برای بچه ها ، تا بتوانند تمام تمرکز خود را به خوبی به کاربگیرند و خلاقیت های خود را نشان دهند
  • تربیت گوش موسیقیایی ، درک ریتم ، سیلقه شنیداری ، لذت بردن از موسیقی ، احیاء هویت فرهنگی و تاثیر گذاری در سایر حیطه های رشد کودک
  • تشویق کودکان به آواز خواندن با ارائه ترانه های شاد و کودکانه در محدوده ای متناسب با حنجره کودک در دامنه صوتی مناسب
  • انجام حرکات موزون که در حقیقت همان چرخیدن در یک دایره ، دست زدن ، پا کوبیدن است که بعضی از آن ها در بازی های سنتی وجود دارد و بعضی توسط خود کودک و مربی ابداع می شود  (کمک به ایجاد انگیزه برای آموزش بچه ها و درک ریتم و ملودی و فرم در موسیقی )
  • تجربه شنیدن موسیقی با انتخاب آگاهانه از آثار شاخص موسیقی جهان (موسیقی بدون کلام) و پخش آن در کلاس همراه حرکات آزاد کودکان و مربی)
  • بازی های ریتمیک و موسیقایی
  • ایجاد فضای شاگرد محور ( برای القای درک این که تشویق معلم مهم نیست و هدیه اصلی احساس موفقیت است)

در این دوره کودکان نوازندگی ساز های بلز و فلوت را به خوبی یاد گرفته و همچنین اجرای ریتم روی ساز های کوبه ای (طبلک) آن ها را با مبانی ابتدایی ریتم آشنا می کند .

پس از گذراندن این دوره با برگزاری دوره استعداد یابی کودکان ساز تخصصی خود را انتخاب نموده و بر همین روال آموزش ساز های جهانی و ایرانی را آغاز می کنند.

دوره های تخصصی موسیقی کودک، برای سنین بالای 3/5 سال درصبح و عصر روز های چهارشنبه به صورت انفرادی و گروهی (بنا به انتخاب والدین هنرجو) برگزار می شود .

علاقه مندان برای کسب اطلاع بیشتر و ثبت نام در دوره ها می توانند روز های شنبه تا چهارشنبه ساعت 16 الی 20 و پنجشنبه 9 الی 18 به آدرس رشت ، گلسار ، خیابان 87 ، نبش نواب پلاک 99 مراجعه کرده ویا با شماره 013.32113052 تماس حاصل نمایند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − سه =